02. Odwiedź Nas / Zobacz na co możesz u nas liczyć?

Witamy w Ośrodku Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Dom”

Wiemy, że w Twoim dotychczasowym miejscu pobytu byłaś/eś krzywdzona/y przez bliską Ci osobę lub osoby. Być może również Twoje dzieci bezpośrednio doświadczały przemocy lub były jej świadkami. Zdajemy sobie sprawę, że w takiej sytuacji czujesz się zagrożona/y i zagubiona/y, często myślisz, że jesteś odpowiedzialna/y za to, co Cię spotkało, a także obawiasz się przyszłości i nie wiesz, jak sobie dasz radę.
Prawdopodobnie próbowałaś/eś już różnych sposobów poradzenia sobie z tą trudną sytuacją. Często wydawało Ci się, że problem został opanowany, a sprawca przemocy zmienił się już i zrozumiał swoje błędy. W rezultacie okazywało się, że była to tylko krótka przerwa i chwilowa ulga, a kryzys niekiedy ze zdwojoną siłą powracał na nowo.
Wiemy, że jest Ci trudno przyznać się do swojego cierpienia i mówić o nim innym ludziom. Niełatwo było Ci przyjść tutaj i ujawnić swoją sytuację. Podziwiamy Twoją odważną decyzję wprowadzania zmian w swoim życiu, walki o bezpieczeństwo i godność. Jesteśmy po to, aby Ci w tym pomóc!. Wierzymy, że kontakt z naszą placówką, zatrudnionymi w niej profesjonalistami, a także z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie sprawi, że poczujesz się bardziej pewnie i odnajdziesz w sobie siłę i energię do wyjścia z pułapki, w jakiej się znalazłaś/eś. To trudne zadanie. Pełne odbudowanie swojego życia w bezpiecznych i godnych warunkach z pewnością zajmie Ci wiele czasu i wymagać będzie ogromnej determinacji. Jest to jednak możliwe. Z ogromną radością śledzimy losy wielu naszych podopiecznych, które tego dokonały.
Chcemy Ci służyć naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie pomocy socjalnej, psychologicznej prawnej dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.
Wierzymy, że nasza współpraca będzie przebiegała pomyślnie. Zapewniamy Cię, że znajdziesz tutaj przychylną atmosferę oraz zrozumienie dla swoich problemów.
Życzymy Ci pomyślności i wytrwałości w podejmowanych działaniach.

Kategorie: